Choď na obsah Choď na menu
 


Eva Bartošová

 

(*10. september 1975, Bratislava, Slovenská republika) je maliarka, výtvarníčka, genealogička, historička, šachistka, misionárka, vizionárka, flautistka.

Umeniu sa venuje skôr ako začala chodiť do škôlky a už tam chodila na výtvarný krúžok. Navštevovala ZŠ v Modre, spevácky krúžok a zbor a mnohé iné, Ľudovú školu umenia v Modre, odbor výtvarný, kde bola najlepšou a najtalentovanejšou žiačkou akad. mal. Karola Šrobára, ktorého škola bola vynikajúca a jeho zásady vo výtvarnom umení boli na najvyššej úrovni a správne viedli.

Navštevovala rôzne jazykové kurzy, abosolvovala učenie sa od rôznych výtvarníkov a mnohé iné, Obchodnú akadémiu v Trnave, špecializáciu marketing, Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave, Biblickú školu YMCA v Bratislave, pokračuje v rôznych oblastiach samoštúdiom rôznych vied a umení. Výtvarné umenie sa učila aj od otca, ktorý je vyštudovaný maliar a aj bol žiakom Štefana Cpina. V minulosti pracovala v rôznych firmách a štátnych inštitúciách, v PR a marketingu pre jednu z najvýznamnejších slovenských PR a marketingových agentúr a v prvej na Slovensku ProPublicum a tým pre rôzne firmy a Delegáciu Európskej komisie. Ďalej pôsobí v šachu, venuje sa úspešne genealógii a histórii. Hrá na noty na sopránovú a tenorovú zobcovú flautu a noty na Quenu - andskú flautu a iné nástroje (gitaru, bicie, panovu flautu a iné). Býva v Modre, kde bola pri zakladaní divadla. Plynule hovorí alebo na dobrej úrovni ovláda tieto jazyky: slovenský, český, anglický, nemecký, francúzsky, ruský. Dohovorí sa a učí sa portugalsky. Rozumie sčasti slovanské jazyky, španielčinu, taliančinu, hebrejčinu a latinčinu. Aktívne sa celý život denne venuje niekoľkým športom a udržiava a zlepšuje kondíciu. V minulosti to bola najmä kulturistika a beh a aj tenis, basketbal, volejbal, gymnastika, turistika, beh, tanec, cyklistika, joga, plávanie. Roky sa venovala denne najmä kulturistike. V súčasnosti najmä turistika, plávanie, cyklistika, joga. Volejbal študovala na Obchodnej akadémii, kulturistike sa venovala niekoľko rokov denne a jogu študovala na Právnickej Fakulte UK pod vedením Paedr. Juraja Gajdoša, Phd. Závodne sa venovala od skorého detstva šachu a venuje sa i dnes. V praxi robila aj s výtvarným umením marketingu vlastným takmer v každej práci. V súčasnosti sa venuje tvorbe veľmi aktívne a denne veľa rokov. Umenie si bolo možné pozrieť a je možné pozrieť na výstavách, predajoch, prezentáciách a  Salónoch výtvarníkov.